Spoonraamiga liuguks

Spoon on puitmaterjali katmiseks kasutatav õhuke puiduleht. Spoonikiht annab mööblile ehtsa täispuidu välimuse, võimaldades samal ajal väärtuslikumat puitu kokku hoida.  

Spooni valmistamine

Spooni valmistamiseks kasutatakse peamiselt kahte meetodit – koorimine ja hööveldamine. Mõlemal juhul kasutatakse puidu lõikamiseks pikka nuga, et tagada kihi ühtlane paksus, mis on omakorda oluline hilisema spoonimise kvaliteedi seisukohalt. Spoonilehe paksus jääb tavajuhul alla 3 mm, vajadusel saab toota ka kuni 5 mm paksust spooni.

Hööveldatud spoonilehed ühendatakse omavahel liimi, liiminiidi või paberlindi abil. Huvitavate  mustrite saamiseks kasutatakse erinevaid koostamisvariante, mis annavad ühtlase tekstuuri või näiteks peegelpildi. Höövelspooni kasutamisel mööblitootmises pööratakse olulist tähelepanu puidu tekstuurile, seda nii puiduliigi kui ka paku lõikesuuna valikul.

Väärikas spoonmööbel

Spoonimine on teada juba iidsest Egiptusest, kus kasutati seda viisi mööbli ja sarkofaagide katmiseks.

Spoonraamiga liuguks võib olla küll hinnalt kõige kallim, kuid sobides kõikide sisekujundusstiilidega jätab ta samas ka kõige väärtuslikuma ja naturaalsema mulje, . Olles oma kasutusvõimalustelt sama universaalsed kui tavalised alumiiniumraamiga liuguksed, mõjuvad spoonraamiga liuguksed hinnalise mööbliesemena.

Kõiki liuguksi saab valmistada ruumi mõõtusid ja eripära silmas pidades, kuid ainult spoonraamiga liuguksed jätavad spetsiaalse eritellimustöö mulje.

Spoonraamiga liugukse omadused

Spoonraamiga liuguksLiugustele on saadaval kasest ja tammest spoonraame. Naturaalset spooni on võimalik peitsida  kliendi soovitud peitsitooni.

Spoonraamiga liuguste raami laius on 92 mm ja paksus 32 mm. Üla- ja alarattad on võimalik peita rõhtprofiilide sisse, lisaks on need varustatud kinniste kuullaagritega ning alasiinist väljahüppamist takistava vedrumehhanismiga.

Roll 70 spoonraamiga liuguste puhul kasutatakse samu väga suurt raskust taluvaid alarattaid nagu Paroni uste juures. See võimaldab neid raskeid uksi toota laiusega kuni 1200 mm ja kõrgusega kuni 2750 mm.

Vaata spoonraamiga liuguksi:

Paron Extra »

Discreetly »

Navy »