Paneelkardinad – modernselt praktilised aknakatted

Paneelkardinad – modernselt praktilised aknakatted

Kõrged ja voltideta paneelkardinad on moodne ja loominguline lahendus suurte klaaspindade katteks nii kodu- kui kontoriruumides. Need kardinad pakuvad rohkelt võimalusi päevavalguse intensiivsuse reguleerimiseks.

Paneelkardinad võimaldavad luua väga mitmesuguseid värvi- ja mustrilahendusi tänu piirideta kombinatsioonivõimalustele, mida pakuvad üksikute paneelide rõhutamised, katmised ja liigutamised. 

Kardinad koosnevad sarnaselt lamellkardinale sirgelt langevatest paanidest. Seejuures ei saa  paneelkardina paane pöörata, vaid üksnes kõrvale lükata.

Paneelkardinal on spetsiaalne käsitsi või nööridest juhitav süsteem, mis võimaldab paneele liigutada kokku ja lahku nii paremale kui vasakule. Kardina paneelide arvu ja kõrguse määrab ära aknapinna või eraldatava ruumiosa suurus.

Paneelkardinate jagunemine

Kardinad jagunevad nende otstarbe järgi:

  • dekoratiivseteks
  • valgust reguleerivateks
  • pimendavateks
  • privaatsust suurendavateks.

Lähtuvalt soovitud otstarbest valitakse nende valmistamiseks sobiv materjal.

Kardinakanga kasutamine paneelidena on suurepärane lahendus suurema pinna huvitavaks ja omanäoliseks katmiseks. Paneelide mitmekülgne liikumisvõimalus siinil annab võimaluse kasutada seda kardinat väga erineval viisil – ruumide jagamiseks, õhtusel ajal sissevaate varjamiseks või päikesevalguse reguleerimiseks.

Paneelkardinad on originaalseks lahenduseks kasutamisel ka näiteks kapiustena. Lükatavate raamide tõttu on paneelkardin väga sobilik kohtadesse, kus on ruumi vähe (näiteks kitsasse esikusse).

Sedasorti kardinad on täiuslikud klaasrõdudele nii päikesevalguse varjamiseks kui ka privaatsuse loomiseks.