Püstlamellkardinad

Püstlamellkardinad

Püstlamellkardinad on väga mitmefunktsionaalse ja sobivad oma praktilisuse tõttu aknakatteks nii koju kui tööruumidesse.

Omadused

  • katavad hästi suuri aknaid,
  • tagavad privaatsuse,
  • kaitsevad ruumi päikesekiirguse eest,
  • valguse suuna reguleerimise võimalusega,
  • dekoratiivsed sisekujunduselemendid.

Kirjeldus

Püstlamellkardinad on vertikaalsetest kangaribadest kardinad, mis võimaldavad valgust ja vaadet reguleerida 180° pööratavate ribadega.

Püstlamellkardinatel on asendite muutmise variante väga palju ja seetõttu sobib see kardin hästi ruumidesse, kus on vaja valgust päikesest sõltuvalt pidevalt reguleerida. Kardinat on võimalik külgsuunas akna eest ka täiesti ära liigutada.

Püstlamellkardinaid valmistatakse mitmesugustest materjalidest – termokangast, pimendavatest kangastest, screen-kangast ja bambusest. Püstlamellkardina riba standardlaius on 127mm, eritellimusena saab valmistada ka 89mm ja 63mm laiust kardinat.

Püstlamellkardina ribad on kinnitatud nende liikumist võimaldava juhtsiini külge spetsiaalsete konksude abil. Kardinat saab kergelt avada ja sulgeda nöörist tõmmates, kuulketi abil saab lamelle pöörata ümber vertikaaltelje 180 kraadi.

Püstlamellkardina juhtimiseks kasutatakse enamjaolt nööri või ketti, kuid on võimalik paigaldada ka kaugjuhitavad lamellkardinad.