Roomakardinad

Roomakardinad

Tekstiilroomakardinad

Roomakardinad on tekstiilist valmistatud tehnilised kardinad, mis annavad ruumile juurde dekoratiivsust ja hubasust. Roomakardinate eripära on kumerduva allservaga voltide moodustumine kardina ülestõmbamisel.

Roomakardinaid on saadaval erinevate voltide laiuste ja grupeeringutega. Need sõltuvad kardina kogukõrgusest, kasutatavast tekstiilist, tõstepaela aasade vahekaugusest või kardina mudelist.

Roomakardinate voltide rõhutamiseks ja kindlamaks fikseerimiseks kasutatakse paksemate kangaste puhul tihtipeale vahevardaid. Õhukeste kangaste kasutamisel ei ole see tingimata vajalik, kuna nende puhul ongi kanga vaba langevus see, mis roomakardinale iseloomu annab.

Roomakardina mudelite seas on ka prantsuse ja austria kardinad, mis oma rikkaliku visuaali poolest sobivad suurepäraselt klassikalises stiilis kujundatud ruumidesse.

Roomakardina kangas võib olla seinaga kokku sulanduv või hoopis silmapaistvalt eriline. Selle kardina tõstemehhanism ja muud tehnilised osad on täielikult varjatud kangaga. Ketist juhitavad roomakardinad on väga mugavad käsitleda.

Ülalt ja alt avanevad roomakardinad

Turul uudse ülalt ja alt avaneva roomakardina plussideks on kardinatele pakutavad suurimad võimalikud piirmõõdud, samuti mugav kettjuhtimine. Sellise mitmekülgselt hea lahendusega aitavad kardinad teha eluruume valgusküllasemaks.

Näiteks alumistel korrustel saab roomakardinat altpoolt akna ette jättes varjata sissevaadet, samal ajal ülalt avades laseme tuppa loomulikku valgust. Ülemistel korrustel aitavad kardinad sel viisil mugavalt varjata õhtupäikest, ruumi seejuures päris pimedaks tegemata.