Plisseekardinad ehk voldikkardinad

Plisseekardinad ehk voldikkardinad

Plisseekardinad ehk voldikkardinad on praktilised lõõtsataolised aknakatted, mis pakuvad akende katmisel palju erinevaid võimalusi. Plisseekardinad on valmistatud polüestertekstiilist – materjalist, mis aitab ruumi nii pimendada, päikesevalgust varjata kui temperatuuri reguleerida.

Voldikkardinad on ilusad, vastupidavad ja sobivad kõikidele akendele

Voldikkardinate suureks plussiks on nende sobivus igasuguste akendega. Voldikkardin võib akna ees vabalt rippuda, kuid sagedamini kasutatakse võimalust paigaldada kardin aknaraami sisse. Selline lahendus teeb valguspilud akna ja kardina vahel on minimaalseteks.

Plisseekardinad on tänu paindlikule paigaldusvõimalusele ideaalsed just erikujuliste akende katmiseks, olles nii ka stiilseks sisekujunduselemendiks.

Plisseekardinaid on võimalik valmistada nii nelinurksetena, kolmnurksetena kui trapetsikujulistena. Voldikkardinate materjalivalikus on palju dekoratiivseid tekstiile läbipaistvatest kuni pimendavateni.

Voldikkardinate materjalid on vastupidavad ja lihtsalt puhastatavad. Samuti on enamus plisseekardina materjale niiskus- ja hallituskindlad, mistõttu sobivad need hästi ka vannitubadesse.  Lisaks on hea teada, et plisseekardin on üks vähestest kardinatüüpidest, mida saab panna avanema nii ülevalt alla kui ka alt üles – see annab ruumis valgusega mängimisel palju võimalusi.

Ülevalt ja alt avanev voldikkardin

Ülevalt avatavate kardinatega on mugav tagada ruumis viibijate privaatsus nii, et samal ajal pääseb valgus ülevalt tuppa. Alt ja ülevalt avatavad voldikkardinad paigaldatakse klaasi lähedale aknaraami sisse.

Tänu voldikkardina profiilitoonide suurele värvivalikule on kardinat kerge sobitada erinevat värvi aknaraamide ja kogu olemasoleva sisekujundusega.

Kärgkangaga kardin

Kärgkangas on kärjekujulise läbilõikega kangas, mis annab voldikkardinale uudse ja omanäolise väljanägemise. Kärgkangast kardina puhul on kangast hoidvad nöörid peidus kahe kangakihi vahel ning seetõttu pole kardinas silmatorkavaid auguridasid.

Kärgkangas hoiab toatemperatuuri, sest kärgedes olev õhk aeglustab soojusvahetust, vähendades sel viisil nii talviseid soojakadusid kui suvist ruumide ülekuumenemist.

Kahe kangaga voldikkardin

Kahe kangaga voldikkardinates saab kasutada ühes kardinas kahe erineva funktsiooni või värvitooniga kangast. Näiteks kui kardina ülemine pool on läbipaistvast ja alumine pool pimendavast kangast, on kardinat vastavalt üles või alla liigutades võimalik muuta ruumi pimedaks või siis valgemaks.

Kahe kangaga kardinaid on võimalik avada ülevalt või alt ja need sobivad nelinurksetele akendele.

Kardinate hankimine näib olevat lihtne ülesanne täpselt nii kaua, kui neid päriselt vaja läheb. Küsimusi, mis siis teele veerevad, on rohkem kui vastuseid.